Liga za duševné zdravie

Z Encyklopédia zdravotnej sestry
(Rozdiel medzi revíziami)
Prejsť na: navigácia, hľadanie
 
9 medziľahlých revízií od jedného používateľa nie je zobrazených.
Riadok 1: Riadok 1:
 
[[image:LDZ logo.png|right|Logo LDZ]]
 
[[image:LDZ logo.png|right|Logo LDZ]]
V roku 2001, v súvislosti s prípravou Roku [[mentálne zdravie|duševného zdravia]], sa objavila potreba vzniku silnej strešnej organizácie, ktorá bude nielen hlavným organizátorom kampane Roku duševného zdravia, ale bude aj po jej skončení pokračovať v činnosti najmä na poli zlepšenia podmienok a [[život]]a duševne chorých, ako aj v oblasti prevencie duševných porúch. Liga je nepolitické, charitatívne, humanitné, neprofesionálne, nezávislé záujmové združenie občanov a právnických osôb a jej cieľom je aktívna podpora duševného [[zdravie|zdravia]].
+
V roku 2001, v súvislosti s prípravou Roku [[mentálne zdravie|duševného zdravia]], sa objavila potreba vzniku silnej strešnej organizácie, ktorá bude nielen hlavným organizátorom kampane Roku duševného zdravia, ale bude aj po jej skončení pokračovať v činnosti najmä na poli zlepšenia podmienok a [[život]]a duševne chorých, ako aj v oblasti prevencie duševných porúch. Liga je nepolitické, charitatívne, humanitné, neprofesionálne, nezávislé záujmové združenie občanov a právnických osôb a jej cieľom je aktívna podpora [[mentálne zdravie|duševného zdravia]].
  
Pri zakladaní Ligy za duševné zdravie spolupracovali Prof. Dr. Ivan Štúr, MUDr. Peter Breier, MUDr. Darina Sedláková, MUDr. Pavel Černák, Prof.PhDr. Anton Heretik, Doc. MUDr. Alojz Rakús, Ing. Dagmar Kardošová, Mag. art. Martin Knut. Predsedom Ligy sa stal Prof. Dr. I. Štúr.  
+
Pri zakladaní Ligy za duševné zdravie spolupracovali Prof. Dr. Ivan Štúr, [[MUDr Peter Breier|MUDr. Peter Breier]], MUDr. Darina Sedláková, MUDr. Pavel Černák, Prof.PhDr. Anton Heretik, Doc. MUDr. Alojz Rakús, Ing. Dagmar Kardošová, Mag. art. Martin Knut. Predsedom Ligy sa stal Prof. Dr. I. Štúr.  
Členmi ligy sú výbory viacerých organizácií Slovenská [[psychiatria|psychiatrická]] spoločnosť, Slovenská [[psychoterapia|psychoterapeutická]] spoločnosť, Združenie pacientov Viktória, Celoslovenská asociácia [[pacient]]ov a pacientských organizácií pre duševné zdravie Premeny, Združenie príbuzných a priateľov duševne chorých Opora a ODOS.  
+
Členmi ligy sú výbory viacerých organizácií [[Slovenská psychiatrická spoločnosť]], [[Slovenská psychoterapeutická spoločnosť]], Združenie pacientov Viktória, Celoslovenská asociácia [[pacient]]ov a pacientských organizácií pre duševné zdravie Premeny, Združenie príbuzných a priateľov duševne chorých Opora a ODOS.  
  
 
===Zdroj: http://www.dusevnezdravie.sk===
 
===Zdroj: http://www.dusevnezdravie.sk===
  
[[category:Liga za duševné zdravie]]
+
[[category:Liga za duševné zdravie|Liga za duševné zdravie]]
 +
[[category:partneri Sestra.sk]]

Aktuálna revízia z 17:30, 22. júl 2010

Logo LDZ

V roku 2001, v súvislosti s prípravou Roku duševného zdravia, sa objavila potreba vzniku silnej strešnej organizácie, ktorá bude nielen hlavným organizátorom kampane Roku duševného zdravia, ale bude aj po jej skončení pokračovať v činnosti najmä na poli zlepšenia podmienok a života duševne chorých, ako aj v oblasti prevencie duševných porúch. Liga je nepolitické, charitatívne, humanitné, neprofesionálne, nezávislé záujmové združenie občanov a právnických osôb a jej cieľom je aktívna podpora duševného zdravia.

Pri zakladaní Ligy za duševné zdravie spolupracovali Prof. Dr. Ivan Štúr, MUDr. Peter Breier, MUDr. Darina Sedláková, MUDr. Pavel Černák, Prof.PhDr. Anton Heretik, Doc. MUDr. Alojz Rakús, Ing. Dagmar Kardošová, Mag. art. Martin Knut. Predsedom Ligy sa stal Prof. Dr. I. Štúr. Členmi ligy sú výbory viacerých organizácií Slovenská psychiatrická spoločnosť, Slovenská psychoterapeutická spoločnosť, Združenie pacientov Viktória, Celoslovenská asociácia pacientov a pacientských organizácií pre duševné zdravie Premeny, Združenie príbuzných a priateľov duševne chorých Opora a ODOS.

[upraviť] Zdroj: http://www.dusevnezdravie.sk

Osobné nástroje